Spustiť online prednášku
Available in days
days after you enroll

Popis prednášky


Patríte medzi tých, ktorí hľadajú formulku dobrej výchovy? Stali sa trendy moderných výchovných metód pre vás nerozmotateľným klbkom? Hľadáte pevný bod, od ktorého by ste sa odrazili? Online prednáška psychológov Lucie Lenickej a Tomáša Šimíčka, ktorí sa dlhodobo venujú terapii detí a vzdelávaniu rodičov, vás k nemu nasmeruje. Počas nej si zodpovieme otázku, či je lepšie nechať dieťa, aby sa rozvíjalo samo, alebo mu radšej udávať pravidlá. Pozrieme sa na to, aký výchovný štýl je pre vás najvhodnejší. Zamyslíme sa, či vôbec fungujú odmeny a tresty a či je lepšie mať s deťmi priateľský vzťah alebo si uchovávať istý odstup. Poďte s nami zisťovať, aké zručnosti im pomôžu byť šťastné a úspešné a ako si pri tom všetkom zachovať aj priestor pre seba.


Lucia Lenická a Tomáš Šimíček porozprávajú o:

– tom, ako uchopiť výchovu detí

– výhodách a nevýhodách rôznych výchovných štýlov

– tom, či je lepšie, ak je dieťa samorast alebo má pevne stanovené pravidlá

– trestoch a odmenách vo výchove

– tom, či s deťmi nadväzovať úzky priateľský vzťah alebo nie

– tom, aké zručnosti im pomôžu byť šťastnými a úspešnými

Mgr. Lucia Lenická


Psychologička, psychoterapeutka a lektorka. Je absolventkou psychoterapeutického výcviku v prístupe zameranom na človeka PCA (person-centred approach). S deťmi pracuje od roku 2001. Venovala sa poradenstvu, prevencii a terapii detí s problémovým správaním, obetí domáceho násilia, detí s mentálnym postihnutím. Vzdelávala rodičov, učiteľov a odborníkov pracujúcich s deťmi. Momentálne pracuje na zlepšení systému poradenských zariadení v SR vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie. Rada prednáša a pomáha rodičom pozrieť sa lepšie na to, čo ich deti cítia a potrebujú.

Mgr. Tomáš Šimíček


Psychológ pôsobiaci v oblasti výchovného poradenstva a prevencie, konkrétne v Centre psychologicko-pedagogického poradenstva a prevencie v Bratislave a na základnej škole. Okrem iného je absolventom supervízneho výcviku (coachingplus) a absolvent dlhodobého psychoterapeutického výcviku na Českom inštitúte PCA (person-centred approach) v Brne, pričom prístup zameraný na človeka využíva aj naďalej pri svojej práci.