Popis prednášky
Prepadne vás panika, keď sa vaša ratolesť zúrivo hodí o zem po každom vašom “nie”? Preklopí sa príjemná víkendová grilovačka do náročnej situácie, keď sa vášho dieťaťa zmocní vzdor? Máte dojem, že je dieťa spomalené, alebo naopak, neposedné? Už po prvom hode kockou je nesústredené a stráca záujem odohrať Človeče? Čo sa skutočne skrýva za ťažko zvládnuteľným správaním detí, či už doma alebo v škôlke? Ako si poradiť v zapeklitej, emóciami nabitej situácii? Ponorte sa s nami do pálčivej témy pod vedením špeciálnej pedagogičky Anny Kubíčkovej. Dozvieme sa tiež, čo je spúšťačom problémového chovania u detí, aké opatrenia zvoliť na podporu očakávaného správania a ako efektívne utíšiť rozrušené dieťa. Online prednáška v nás podporí uvedomenie potreby ťahať s dieťaťom za jeden povraz a snažiť sa vytvárať bezpečnú atmosféru, nech sme kdekoľvek.
Anna Kubíčková bude pútavo rozprávať o tom:
– ako vplýva stres na fungovanie mozgu
– čo je spúšťačom problémového správania u detí
– ako venovať plnú pozornosť a riešiť príčiny rozrušenia
– aké stratégie zvoliť, aby sme predišli eskalácii nežiadúceho chovania
– ktoré opatrenia zvoliť na podporu očakávaného správania
– ako podporiť psychickú pohodu a rozvoj socio-emočných schopností detí– aké osožné je mať pochopenie pre rozrušené dieťa.
Mgr. Anna Kubíčková
Anna Kubíčková vyštudovala magisterský program v odbore Špeciálna pedagogika na Karlovej univerzite, kde pokračuje aj v doktorandskom štúdiu. Pôsobila v materskej škole pre deti s ADHD. Momentálne realizuje projekt s názvom Speciálně pedagogická intervence v komplexní péči o duševní zdraví dětí. Zúčastnila sa konferencií v Londýne a absolvovala stáže v USA a Kanade týkajúce sa implementačného rámca behaviorálnej intervencie a podpory. Pôsobí v České odborné společnosti pro inkluzivní vdělávaní ako členka expertného tímu a koordinátorka projektu Škola pomáha ohroženým dětem. Taktiež na katedre špeciálnej pedagogiky UK a je členkou pracovnej skupiny wellbeingu vo vzdelávacom programe Partnerstvo 2030+.